Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Makaleler

Hangi reklamlar hatırlanıyor?

Tüketiciler üzerinde yaptığı marka araştırmaları ile dikkat çeken uluslararası pazar araştırma şirketi Millward Brown bu defa ünlü isimlerin yer aldığı reklamları ve markaları mercek altına aldı. Millward Brown Türkiye son yıllarda reklamlarda ünlü isimlerin kullanılması ve bu durumun her geçen gün daha da popülerlik kazanmasından yola çıkarak ünlü isimlerin yer aldığı reklamların tüketici üzerindeki etkinliğini belirleyen bir araştırma gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 15-55 yaş aralığında türkiye temsili 2000 kişi ile yüzyüze gerçekleştirilen "Mark

Devamını oku: Hangi reklamlar hatırlanıyor?

AT Gözlüğü İle Satış Tekniği

 

Satıcıların en zorlandıkları şey, fazla çeşit ürün veya
servis ile müşterilere sunum yaparken, hangi ürünün veya servisin müşteriye
daha yararlı olacağını bilmemeleridir. Bu nedenle uzun sunum veya konuşma
yapmaları gerekir. Bu bir garsonun 30 sayfa yemek menüsünü müşteriye uzatmasına
benzer. Bazı müşteriler garsona dönüp “günün yemeği nedir? Veya ne önerirsiniz?“ diye sorarlar.

Devamını oku: AT Gözlüğü İle Satış Tekniği

Çağrı Merkezi Kapasite Vaka Çalışması

Vaka Çalışması IBM Global Business Services tarafından yapılmış.
Qantas Airways Limited (ASX: QAN) Avustralya'da iki büyük havayolu şirketlerinden biridir. ( diğeri Virgin Avustralya Hava Yolları, eski adıyla Virgin Blue Havayolları)
   
Vaka çalışması yapılan Müşteri Qantas Airways ile Virgin Avustralya rakiptir. Her ikisi de hemen hemen her yönüyle aynıdır (marka, fiyat, hizmet, vb) ve yaklaşık% 50,% 50 pazar payına sahiptirler.  Qantas, 2010 mali yılı için öngörülen 10 milyar Avustralya doları gelirine ulaşamamış ve   yıl için öngörülen gelir  9 milyar dolarda kalmıştır.  1 milyar azalma!  2010 yılında ne oldu? Bu durumu düzeltmek için nasıl yardımcı olabiliriz?

Devamını oku: Çağrı Merkezi Kapasite Vaka Çalışması

Müşteri Öneri Sistemi

Kurumlar müşterilerin ihtiyaçları için CRM sistemleri kurarak binlerce dolar para harcarken, müşteri davranışlarını, alşveriş alışkanlıklarını takip etmeye çalışıyorlar. Öte yandan çağrı merkezleri kurarak, sesli ya da yazılı istekleri anında cevaplamaya çalışıp, gelen istekleri tasnif ederek, çıkan problemlere pro -aktif olarak müdahele etmeye çalışıyorlar.
Bütün bu çalışmaların amacı mevcut müşterilerin memnuniyetini arttırarak, sadakat oranını arttırmak. Böylece sadık müşteriye satış yapmaya devam etmek yeni müşteri bulmaktan daha az maliyetli olmaktadır.

Devamını oku: Müşteri Öneri Sistemi

John Kotter'in Fikir Satma Kılavuzu

Optimist yayınlarından "Fikir nasıl satılır?" adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitapta hikayelerle fikir satma teknikleri çok güzel anlatılmış. Gerçek hayata uyarlanmış hikayeler uygulamanın nasıl olması gerektiğini çok güzel anlatıyor. Ben size kitabın son bölümünde özetlenen teknikleri daha da özet bir şekilde vermeye çalışacağım.

Değişime karşı çıkanlara ne söylenecek:Bir kriz durumunda değişim önerdiğinizde bazı insanlar Bu güne kadar başarılıydık, değişime ne gerek var diye size karşı çıkarlar. Bu durumda :"doğru ama değişime ayak uyduramayanların zamanla yok olduğunu hepimiz gördük değil mi?" şeklinde anlatmalıyız.

Devamını oku: John Kotter'in Fikir Satma Kılavuzu