Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

facebookİş dünyası sürekli aynı hataları facebook üzerinde yapmaya devam ediyor. Bu nedenle biz bu konuda yapılmaması gereken önemli 5 noktayı size anlatmak istiyoruz.
1.İki farklı profil yaratmak, biri iş profili diğeri kişisel profil. Bunu belki iş hayatındaki arkadaşlarınızla kişisel arkadaşlarınızı ayırmak için yapabilirsiniz. Ancak Facebook sizi yakalarsa hesabınızı kapatabilir. Zaten iki ayrı profili güncellemeyi nasıl yöneteceksiniz. Arkadaşlarınızı ayırırken, iş hayatındaki bazı arkadaşlarınızın bir süre sonra kişisel arkadaş olduğunu, ve hangisi ile hangi bilgileri paylaşacağınızı yönetemeyebilrsiniz. Profilinzde paylaştığınız görsel ve bilgilerin başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız, Facebook bu ayarları güvenli bir şekilde yapmanıza olanak sağlıyor. Böylece iki ayrı profil açmanız gereksizdir.
2.Şirketiniz için sayfa açmak yerine profil açmak. Sayfa uygulaması iş hayatı için yapılmıştır. Sayfaya üye olmak için kabul etmek gerekmez. Beğen tuşu sayfaya üye olmak için yeterlidir. Sayfalarda farklı uygulamaları çalıştırıp şirket web sayfalarınıza link ile bağlayabilirsiniz. Öte yandan sayfaları tanıtmak ve reklam vermek daha kolaydır. Sayfaların istatistik raporlaması da size kaç kişinin ilgi duyduğunu raporlar. Sayfanızı yetki vereceğiniz bir çalışanınız yönetebilir. Şirketinize profil açmak yerine sayfa açınız.
3.Şirket sayfanızdaki duvarı kapatmak. Facebook bir paylaşım sitesidir. Başarısı iki taraflı iletişimden gelmektedir. Duvarınızı yorumlara ve bağlantılara kapatmak demek, size gelen müşterilerinize yorum yapmayın ve istekte bulunmayın demektir. Belki sizin istemediğiniz şeyler yazacaklar, ancak duvarı kapatmak hakkınızda düşündüklerini engellemez. Duvarı paylaşıma kapatmayın.
4.Facebook'un kilit özelliği güncel paylaşımdır. Şirket sayfanızı güncel bilgi ya da resimsiz bırakmayın. Sürekli canlı, yaşayan, ilgi çeken içerik bulmanız ve paylaşmanız gerekir. Sakın sayfanızı ilgisiz bir şekilde bırakmayınız. Facebook sayfanız evcil hayvan gibidir, her gün beslemeniz gerekir.
5.Facebook'da olmamak. Siz müşterilerinizin Facebook'da olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz, ülkemizde  20 milyondan fazla kişi facebook da bilgi paylaşıyor. En az yarısı ise 30 yaş üzeri unutmayın. Burada şirketinize sayfa açmamak, şirketinizin köhne, geleneksel, bir şirket olarak algılanmasına neden olabilir.
Pin it