Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Makaleler

Telefonda Satışın 10 Kuralı

10 satıış noktası

Günümüde şirketler daha pro-aktif davranmak için telefonda satışa yönlendi. Ancak telefonda satış kurallarını bilmeyen takım liderleri veya yöneticiler tarafından hazırlanan içerik ve mesajlar maalesef başarısız olup, projelerin başarısını etkilemekte ve çoğu kez projelerden vaz geçilmektedir. Bu yazımızda deneyimlerimize dayanarak bir çok çağrı merkezinde uyguladığımız teknikleri anlatacağız.

1.Kendinize hep şu soruyu sorun:Neden bizi dinlesinler?

 Anlatacağınız mesajda arayacağınız kişi için bir fayda var mı? Örnek:" şimdi size ülkemizin en güçlü şirketinin bir ürününü anlatacağım". Cevap şu: ee bana ne bana ne sunacaksın? Oysa bu cümleyi şöyle kursak:"ülkemizin en güçlü şirketinden size çok avantajlı bir ürün sunmama ne dersiniz? İlgilenir miydiniz?"

2.Kendinize hep şu soruyu sorun:" neden sizden alsınlar?"

Anlatacağınız mesajda bu sorunun cevabı olmalı." Bu ürünü bu fiyata başka yerde bulamazsınız", "bu ürün çok kısa bir süre için çok özel fiyata sunuluyor"

3.Güven uyandıracak bir mesaj vermelisiniz. "Bu ürünü ilkemizde ...bin kişi çok memnun bir şekilde kullanıyor"

4.Ürünü veya hizmeti beğenmez ise iade edebilmeli veya vaz geçebilmeli. Çünkü satın alma güven meselesidir. Görmeden veya kullanmadan bir ürünü veya hizmeti alabilmek için bilinen ve çok kullanılan bir marka ya da şirketiniz öyle bir marka olmalıdır.

5.Ödeme şekli her zaman esnek ve güven verici olmalıdır. Farklı alternatifleri veya istekleri karşılayabilmelisiniz.

6.Müşteri ile konuşurken diyalog kurmalısınız. Monolog şeklinde yapılan konuşmalar genelde başarısızlıkla sonuçlanır. Soru- cevap şeklinde anlatmalısınız.

7.Müşterinin itiraz edebileceği konulara hazırlıklı olun, yalan söylemeyin veya inkar etmeyin. Haklısınız ama.... diyerek güçlü yanlarınızı anlatın.

8.Müşteri ile ilişki kurun, nufusun yüzde ellisi insan ilişkisi kurmadan alışveriş yapmaz unutmayın.

9.İlgi çekin, çekici olun, istekli olun ki karşı taraf sizden ve sunumunuzdan etkilensin.

10.İyi hazırlanın ve etkili dinleyici olun, doğru sorular sorarak ihtiyacı veya problemi ortaya çıkarın, bir ihtiyaç veya problem yoksa kimse sizin hatırınıza satın alma yapmaz.

 

 

Plunkett Araştırma Şirketi'nin Perakende Sektörü için Önerileri

Amerika'da tüketime olan talebin düşmesi, tüketici kredilerinin ödenmesinde yaşanan zorluklara bağlanıyor. Artık tüketiciler daha akıllı alışveriş yapmanın planlarını yaparken, moda olanı değil, kaliteli olanı ve kendi tarzına uygun olanları daha uygun fiyata almanın yollarını araştırıyorlar. Groupan gibi fırsat şirketleri bu nedenle öne çıkıyor. Online alışveriş hızla artarken, mobil kuponlar tekrar rağbet görmeye ve satışları arttırmaya devam ediyor. Mağazalarda yapılan inidirim günlerine rağbet artarken perakende kar marjları  düşmeye başlıyor. Bu alanda araştırmay yapan Plunkett perkendeciler için 4 kilit nokta öneriyor:

Devamını oku: Plunkett Araştırma Şirketi'nin Perakende Sektörü için Önerileri

Call Center Çözümleri ve Şirketinize 17 Farklı Faydaları

contact center

Günümüzde çağrı merkezleri bir çok iş kolunda çok etkili iş yapış şekli olmaya başladı. Çağrı merkezi deyince aklınıza sizi sürekli arayan ve olur olmadık ortamlarda size bir şeyler teklif eden kurumlardan bahsetmiyorum, ya da aradığınızda siz arayanlar içinde 11.ci sıradasınız diye cevap veren çağrı merkezlerinden bahsetmiyorum.

Devamını oku: Call Center Çözümleri ve Şirketinize 17 Farklı Faydaları

Gartner'ın Sosyal Medya Tahminleri

Business at the speed of social media

The upside for social media success is huge, according to Gartner's predictions for 2015. By then, predicted Alvarez, 10 percent of the problems currently solved by customer service reps (CSRs) will be dealt with by communities.

One method that is growing in popularity is posting videos of unboxing a new product. As well as creating buzz, this helps provide insight into packaging pluses and minuses.

Other predictions, by 2015:

  • Social marketing processes will influence at least 80 percent of consumer discretionary spending. Clearly, CRM vendors are on the right track by rushing headlong onto the social media bandwagon.
  • 80 percent of businesses will be suffering revenue loss for lack of an effective web presence.
  • Analytic applications will be one of the fastest growing areas of business intelligence.
  • 70 percent of social media programs will fail due to lack of a well conceived strategy.
  • 50 percent of web sales will come from social presence and mobile applications by 2015. Social presence applications provide services and serve ads based on a precise location.
  • Context-aware computing will drive new consumer spending, and this will boost related ad revenues to more than $140 billion per year.
"Context will be as influential to mobile consumer services and relationships as search engines are to the Web," said Alvarez.

While huge potential is evident, one big problem is keeping Chief Marketing Officers (CMOs) up at night, he said: Too many channels, and the number of them just keeps on growing. These have to be integrated, and that's where CRM and social media applications come into play.

Alvarez stressed that social media should be one element of an overall marketing strategy. The various channels within social media have to be integrated, and they in turn must be integrated with other forms of marketing. CRM systems can help facilitate this. In addition, he preached, social media is not necessarily the best channel for targeted marketing. He felt it was a better forum for listening to the customer, generating word of mouth and for advocacy.

Vendors push social CRM wares

The CRM vendor community was also beating the drum for Social CRM at the Gartner 360 conference. Jason Mittelstaedt, CMO of RightNow, said his company was experiencing a phase of explosive growth due to its approach to social media. The RightNow CX Customer Experience Suite comprises three parts: web, social media and contact center combined into one unified package. Following its acquisition of Q-Go, the latest quarterly release from RightNow includes natural language search. "This takes good service from the support page to the home page," said Mittelstaedt. "You type in what you need and you are taken straight to it."

He said he's noticed a proliferation of consumers accessing brands via social and mobile. Most companies, though, have satisfied themselves with monitoring these sites to tell what people are saying about them. The next phase, he added, is taking action on what was said, perhaps initiating a customer service ticket to address a voiced complaint. But more than that, action can be taken to convert social interaction into revenues. He gave the example of Drugstore.com's sister site Beauty.com. Anyone tweeting there about a skin rash, for example, is invited to chat with an expert on the subject.

Günümüzde müşteri problemlerinin yüzde 15'inin sosyal medya üzerinden çözümlendiğini belirten Gartner, bu çözümler içinde ürün anbalajı önerileri gibi konuların da yer aldığını açıkladı. 2015 yılında sosyal pazarlamanın isteğe bağlı alışverişlerin üzerinde %80 etkisi olacağı tahmin ediliyor. CRM servislerinin sosyal medya entegrasyonlarına hızla entegre edilmesi bu konuda doğru yolda oladuklarını gösteriyor. İş hayatının web konumlanması eksikliği yüzünden %80 iş kaybına uğrayacağı hesaplanıyor. İş zekası uygulamalarında web analitiği uygulamaları ise en hızlı büyüyen sektör olacak. Sosyal medya programlarının %70 i ise doğru strateji üretilememesinden başarısız oluyor. 2015' te web üzerinden satışların % 50 sinin sosyal medya ve mobil uygulamalar üzerinden geleceği tahmin ediliyor.

Devamını oku: Gartner'ın Sosyal Medya Tahminleri

Türkiye e-ticaret Pazarı

e-ticaret 

Yılın ikinci Webrazzi Gündem toplantısında e-ticaret pazarının mevcut durumu, geleceği ve sunduğu fırsatlar konuşuldu. Büyüme aşamasında olan Türkiye e-ticaret pazarının mevcut durumunun, geleceğinin ve fırsatlarının masaya yatırıldığı toplantıya konuşmacı olarak sektörden önemli isimler katıldı. Webrazzi Kurucusu Arda Kutsal’ın moderatör olduğu toplantıya Şehirfırsatı Direktörü Anıl Süren, Hepsiburada Genel Müdürü Aytuğ İğneli, GittiGidiyor Genel Müdürü Cenk Angın,

Devamını oku: Türkiye e-ticaret Pazarı