Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

İş hayatına yeni atılan kişiler birinci yıl sonunda, kendilerini sorgulamaya başlıyorlar. Ben bu iş için uygun muyum? Aslında onlardan önce, yöneticileri onları sorguluyor. Ancak büyük şirketlerde bazen, sorumlu yönetici birebir çalışmıyorsa, kişiyi analiz edemiyor. Yapılan araştırmalar bazı mesleklerin farklı iletişim uslüplarına daha uygun olduğunu gösteriyor. Herkes çok iyi bilir, mühendilik,finans, ARGE gibi mesleklerde çalışanların kuşkucu ve araştırmacı bir yapıya sahip olması beklenir.

 Onlar, tüm alternatifleri araştırmak ve mükemmeli bulmak için çaba sarfederler. Böyle olunca da karar verme süreleri uzar ve bazen kararsız kalınabilir. Bu tarz kişiler kolay kolay yapılan işleri beğenmediklerinden, iş hayatnda birlikte çalışmak için en zor karakterlerdir. Ancak onlar sıfır hata amacıyla çalıştıklarından, mükemmeli ve standartları onlar sayesinde bulabiliriz. İnsan ilişkilerinde çok başarılı olmasalar da çok güvenilir ve çalışkan olduklarından iş hayatında sevilirler. İş hayatına nereden başlarım diyenler için bu anlatılanlar uyuyorsa, tavsiyemiz, muhasebe, ARGE, ve mühendislik gibi işlerde çalışmalarıdır.

Satış- pazarlama ve müşteri ilişkileri gibi iş kollarında ise daha farklı iletişim usluplarının başarılı olduğunu görüyoruz. Bu tür mesleklerde daha dışa dönük, girişken, ve olumlu düşüncede olanlar başarılı oluyorlar. 
 
 

 

 

Pin it