Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımız

Prof.Dr. Buket Aksu

baksu160

Buket Aksu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmuş, Doktora eğitimini, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalı ve Bradford Üniversitesi – İngiltere’de tamamlamıştır.

Sosyal Bilimlerde de Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır.

1982 yılında başladığı İlaç Sanayii’nde İlaç Ruhsatlandırma, İhracat, Pazarlama Bölümlerinde görev yapmış olup, Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Türk Eczacılar Birliği Eğitmeni de olan Dr.Aksu eğitimcinin eğitimi, liderlik, sunum teknikleri, takım performansı, iletişim, koçluk gibi Kişisel gelişim eğitimlerini vermektedir.

Devamını oku: Prof.Dr. Buket Aksu

Berna Alkan Tuzlak

Bankacılık sektöründe uzun yıllar yönetici olarak çalıştıktan sonra,  kariyerine insanları ve kurumları geliştirmenin yolu olan Danışmanlık, eğitmenlik , profesyonel koçluk alanlarında  çalışarak devam etmektedir. 

Danışmanlıkta hedeflenen, Kurumların (İşletmelerin) faaliyetlerini, Yöneticilerin ve Çalışanların varlığına bağlı olmadan sürdürebilmesini sağlamaktır. Bu süreç, yönetim ve organizasyon yapısının oluşturulması veya mevcut yapının güncel performansını düşürmeden süreç içerisinde modifiye edilerek yönetilmesidir.  

‘Kurumsallaşma Neden gerekli’, ‘Nasıl’ gerçekleştireceğiz? sorusunun cevabı, her kurumun dinamikleri dediğimiz, kültürü, pazar payı, müşteri grubu ve ürününde saklıdır. 

Kurumların büyüme sürecinde organizasyon yapısını, hedeflenen stratejiye paralel olarak değiştirmesi MARKA değerinin büyümesini sağlar. Bunları, görev tanımları ,performans sistemi , risk takibi, raporlama süreçleri başlığında değerlendirebiliriz. 

Kurum büyüdükçe Pazar farklılıkları, müşteri çeşitliliği ve ihtiyaçlar artmaktadır.  Kurum kültürü oluşturan ve uygulamalarıyla içselleştiren müşteriler büyüme ve karlılıkta da etkisini görmektedir. 

Bunu sağlayabilmek için dışarıdan bir gözün (danışman), Kurumun Yönetimi ile birlikte, ortak değerleri oluşturacak kararları alarak, stratejilerine ve hedeflerine ulaşabilmesini sağlayacak adımları atması gerekmektedir. Bu süreç , iç ve dış müşterilerde verimliliği artırarak Pazar payını geliştirerek Marka Değerini yükseltecektir.

Bunun için ilk olarak durum analizi yapılır. Sonrasında SWOT analizleri yapılır. Ekiplerin çalışma profilleri çıkartılır. 5-3-1 ve çeyrek yıllık hedefleri oluşturulur. Bu hedefler doğrultusunda ekipler kendi eylem adımlarını oluşturur. Bunları da 90 günlük planlara çevirirler.

Danışman tüm  bu süreci yöneterek farkındalık yaratıp tüm ekiplerin daha etkin çalışmaları için eyleme geçmelerini destekler ve takip eder. İhtiyacı olan alanlarda lider ,CEO, yönetici koçluğu ve grup koçlukları yapılır. Bu sayede kişisel farkındalığın sürece katkısı sağlanır.

Danışmanlık kurumun  ihtiyacına göre en az 6 ay ile 1 yıl veya üstü olarak danışman  ve kurum arasında belirlenir. Kurumun ortakları ve hissedarları da sürece katkıda bulunmak durumundadır. Kurumsal Danışmanlığın  önemli parçası ilk yapılan planlamalardır. Burada tam bir çözüm ortağı gibi çalışmak aynı zamanda bu sürece ve danışmana  güven duymak çok önemlidir. 

22 yıllık Bankacılık deneyiminden sonra,  Marka Değerinin oluşması veya artırılması yönünde ‘KURUMSAL İLETİŞİM VE İMAJIN İŞLETMELER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ’ 

konu başlıklı Yüksek lisans programlarını tamamlayan Berna, Finansman ve Yönetim Danışmanlığıyla, beraber Profesyonel Yönetici Takım ve Kariyer koçluğu da yapmaktadır. Aynı süreçte Bankalar ile yerli ve  yabancı sermayeli firmalarda Teknik ve Kişisel gelişim eğitimleri vermeye devam etmektedir.    

Tayfun Türkalp

TayfunTürkalp 1979 yılında ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli firmalarda ithalat ve ihracat işlerinde görev aldıktan sonra 1984–1994 yılları arasında NCR Türkiye’de Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevinde bulundu.

Bu dönemde Türkiye’de ilk defa NCR Telemarketing ekibini kurdu. Daha sonra bankacılık sektörü için ilk kredi kartları servis bürosunu oluşturdu. 1994yılında Test Teknoloji firmasını ve bu firmanın bünyesinde, AT&T, Siemens ve daha sonra da Alcatel telefon sistemlerinin satış ve servis ekibini kurdu. Ses ve veri entegrasyonu projelerinde bilgisayar ve telefon sistemlerini entegre eden kuruluş ülkemizdeki birçok yabancı şirketin son teknoloji iletişim sistemleri ile tanışmasını sağladı. Tayfun Türkalp,1998 yılında Alcatel Kurumsal ve Bireysel İletişim Sistemleri Türkiye Direktörü oldu. 2003 yılında Borusan Teknoloji şirketlerinden Pargem Bilişim Sistemleri ve Borusan Bilişim’de Genel Müdür olarak görev aldı. Bu ekiple illerin 112 acil çağrı sistemlerini kurmaya başladı.

Devamını oku: Tayfun Türkalp

Adnan Nur Baykal

2 Şubat 1953 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra DAAD bursuyla Almanya’da

Aachen Teknik Üniversitesi’nde okudu; Elektrik Yüksek Mühendisi

olarak mezun oldu.Türkiye, Almanya ve Amerika’da 20 yıl üst düzey yöneticilik

yaptı. Haberleşme, enerji, tekstil, inşaat, iklimlendirme ve eğitim sektörlerinde uluslararası şirketlerde ve aile şirketlerinde yönetim görevleri üstlendi. Yönetimde iken  yöneticilere  ve iş ortaklarına yurt içi ve yurtdışında seminerler verdi.

Devamını oku: Adnan Nur Baykal

Gaye Oktay

Gaye Oktay1969 yılında Newyork’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi’nde başladığı yüksek öğrenimine Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde devam etti. İş hayatına kuruluş aşamasında iken Çırağan Oteli’nde başladı. İstanbul Üniversitesi Vakfına ait AHMA destekli İngilizce Turizm ve Otelcilik okulunda “Yiyecek-İçecek Yönetimi” derslerini verdi. İkinci Lisans eğitimi için gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde, University of Illinois Management (Yöneticilik) bölümünü bitirdi. Türkiye’ye dönerek Lever Temizlik Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.’de Migros, Carrefour ve Gima’dan sorumlu satış temsilcisi olarak işe başladı. Aynı tarihte Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Master Programına devam etti . İzmir Henkel-Turyağ A.Ş.’de Continent ve Gima’dan sorumlu Özel Müşteriler Yöneticiliği’ne yükseldi. Metro Ag. Grubuna ait real Hipermarketler Zinciri A.Ş. de deterjan ve kozmetik Kategori Yöneticisi olarak masanın karşı tarafını da tanıma fırsatı buldu.

Devamını oku: Gaye Oktay