Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

contact center

Günümüzde çağrı merkezleri bir çok iş kolunda çok etkili iş yapış şekli olmaya başladı. Çağrı merkezi deyince aklınıza sizi sürekli arayan ve olur olmadık ortamlarda size bir şeyler teklif eden kurumlardan bahsetmiyorum, ya da aradığınızda siz arayanlar içinde 11.ci sıradasınız diye cevap veren çağrı merkezlerinden bahsetmiyorum.

Çağrı merkezi(Contact Center), etkili kullanıldığında, şirketlerin müşterileri için acil destek hattı gibi çalışmaktadır. Örneğin İnternet üzerinden satış yapan kurumlar için, çağrı merkezi satışı destekleyen ve güven uyandıran bir araç olmaktadır. Reklam+İnternet+Çağrı merkezi, size tanımadığınız kişileri müşteri yapmaya yarıyor. Satış ekibinizin, performansını ikiye katlamak istiyorsanız, bu çözümleri incelemeniz gerekiyor.
Contact Center'ın şirketinize faydalarını şöyle sıralayabiliriz:
1.Sizi arayan müşteriye kurumsal şirket sesinizi yansıtır.
2.Sizi arayan müşteriler bekletilmez, ya da unutulmaz(en azından ne kadar beklediklerini görebilirsiniz ve önlem alırsınız)
3.Sizi arayan müşterilere bu gün git yarın gel denemez.
4.Sizi arayan müşteriler doğru kişiye veya doğru cevaba daha erken ulaşır.
5.Çağrı merkezi çalışanlarının ne kadar çalıştıkları, nasıl çalıştıkları kaç kişiye cevap verdikleri raporlanır
6.Şirketiniz info, ya da satış adresine gelen e-postalar aynı telefon çağrıları gibi eşit ve adil çalışanlar arasında dağıtılır, ve cevaplanıp cevaplanmadığı denetlenebilir.
7.Şirketinize gelen fakslar veya SMS'ler, aynı yöntemle dağıtılabilir.
8.Arayan ve istediği soruya cevap alamayan müşteriler için geri arama ya da geri mesaj bildirimi sistem raporları sayesinde garanti altına alınmış olur.
9.Sisteme ilave edilecek yazılımlar ile otomatik yanıt verilecek konular ile çalışan verimliliği arttırılabilir, pazar araştırması, ya da memnuniyet araştırması otomatik yapılabilir.
10.Sistemin ses kayıtları örnekleme yöntemi ile düzenli dinlenerek, müşteri talepleri, sürekli ortaya çıkan sorunlar keşfedilebilir ve önlem alınır.
11.Sizden alış veriş yapan müşteriler geri aranarak memnuniyet dereceleri ölçülebilir ve istenirse cross satış yapılabilir.
12.Doğrudan satış ekibi için müşteri ziyareti randevüsü alınabilir.
13.Yapılan kampanya veya reklamlar ile gelen çağrılar satışa dönüştürülür.
14.Bayi kanalı veya servis ortakları için potansiyel iş olanakları yaratılabilir.
15.Bir çok sektörde servis ve onarım hizmetlerinin telefonda sorunların Yüzde 80'ini çözdüğünü göze alırsak, bakım onarım işinizde, Yüzde 2500 verimlilik artışı sağlayabilirsiniz.
16.İş yeriniz isterseniz 8 saat yerine 7/24 çalışabilir. Çalışanların mesai dışı saatlerde evden sisteme erişmeleri ve evden hizmet vermeleri olanağı vardır.
17.Belli bir gruba, veya müşteri bölümüne özel kampanya ve satış yapılabilir.
Siz bu faydaların karşılığında bu yatırımı yapmak için daha düşünüyor musunuz?
Ya da kurduğunuz sisteminiz bu faydaları size sağlamıyor mu? Biz size bu konuda danışmanlık verebiliriz.

detay için

Pin it