Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Yönetici Eğitimleri

Tasarımcı Düşünce (design thinking) Atölyesi

Tasarımcı Düşünce Atölyesi ile Kuruluşunuzda tasarımcı düşünce yeteneklerini geliştirmelisiniz.
Dünyada başarılı şirketleri incelediğinizde son 15 yılda rekabet gücünü elinde tutan kurumların tasarımcı düşünce (design thinking) yaklaşımını benimseyip uygulayıp daha iyi performans gösterdiklerini görüyoruz. Apple, Coca Cola, IBM, Nike, Procter & Gamble ve Whirlpool gibi tasarım odaklı şirketler diğerlerine göre daha hızlı büyüme ve başarı grafikleri gösteriyorlar. İlk olarak Stanford Üniversitesi hocalarından David Kelley tarafından başlatılan sistematik düşünce atölyeleri sayesinde hızla yayılan bu yaklaşım, ülkemizde de seminerlerle tanıtılmaya başladı.
Düşünmek için tasarımcı olmak zorunda değilsiniz. İyi bir tasarımcı olmayı öğrenmek yıllar alırken bir tasarımcı gibi düşünebilir, liderlik, yönetme, yaratma ve yenilik yapma şeklinizi tasarlayabilirsiniz.
Tasarımcı düşünce, neyin mümkün olduğunu keşfederek son kullanıcıya yararı olabilecek sonuçları yaratmak için mantığın, gözlemlerin, sezgi ve empatinin kullanılmasını sağlar. Bu yaklaşımı benimseyen kurumlar sistematik olarak kararlarını bu yaklaşımla alırlar.

Bu eğitim çalışmasında kendi kurum misyon ve vizyonuna uygun örnekler ile takımlar halinde çalışma yapıp, tasarımcı düşünce sistematiği ile sonuçlar ortaya çıkarabilir, oluşturulan şablonlarla kurumuzda bu düşünce şeklini rahatlıkla uygulamaya ve uygulatmaya başlayabilirsiniz. 

Kimler Yararlanabilir: Yöneticiler, yönetici adayları, proje müdürleri, Uzman kadrolar, Pazarlama grupları, Müşteri Hizmetleri, İnsan kaynakları, üretim ve servis grupları

Atölye Çalışması: 1 tam gün

  • Tasarımcı düşünce tanımı
  • Tasarımcı düşünce sistematiği
  • Ürün/Çözüm Geliştirme Çalışması
  • Sunumlar ve geri beslemeler
  • Prototip hazırlanması, test ve yenileme
  • İş süreçleri ve Kalite geliştirme çalışması
  • Sunumlar ve geri beslemeler
  • Prototip hazırlanması, test ve yenileme
  • Değerlendirme ve uygulama kılavuzu

 

Temel Yönetim Becerileri I-II

Yöneticilik ve liderlikle ilgili ana becerileri öğrenerek, günümüzde tercih edilen lider yönetici olma yolunda ilk adımı atmak. Yöneticilik ve liderliğin farklı ve birbirlerini tamamlayan yönlerini öğrenmek ve lider yönetici tanımını yapabilmek. Hedef belirleme ve performans yönetiminin ekip başarısı için önemini fark ettirmek. Doğru iletişim ve görevlendirmenin ekip motivasyonu ve performansına olan etkisini anlamak. Ekip yönetiminde eleman seçiminin, gelişiminin ve koçluğun önemini kavramak. Yöneticinin kişisel motivasyonunu nasıl gerçekleştireceğine dair temel teknikleri edinmek

 

Devamını oku: Temel Yönetim Becerileri I-II

Liderlik 101

Liderler, ekiplerinden gösterebileceği maksimum performansı elde etme konusunda becerilerini geliştirmek isterler. Sıradan bir yönetici mi yoksa saygı duyulan ve takip edilen bir lider mi olmak istiyorsunuz? Karar sizin! 

Devamını oku: Liderlik 101

Stratejik Saha Satış Yönetimi

 

Her başarılı satıcıyı yönetici yapabilir miyiz? Saha satışını yönetmek için neleri öğrenmemiz lazım. Satış ekibimizi nasıl takım oyununda başarılı kılabiliriz. Bu eğitimde saha satış ekibini yönetmenin tekniklerini gösteriyoruz.Satıcılar yöneticilerini çoğu zaman yaptıkları yanlış satış tahminleri ile hayal kırıklığına uğratırlar. Ulaşılamayan satış hedefleri, siparişlerin gecikmesi, sonrasında doğru olmayan mazeretler ortaya çıkar. Yöneticiler bu konuda sürekli satış eğitimleri verip mentorluk yapsalar bile bu çabalar satışı arttırmaya yetmez. Satış guruları ve ustalar ile yapılan eğitim çalışmaları da fazla katkıda bulunmaz.

Satış sürecinin tanımı: Satıcılar sürecin kendileri olduğunu düşünür, oysa bu yanlıştır. Süreç yaklaşımı ise satış adımları, prosedürler, başarılı uygulamalar, hazırlık, teşhis ve düzeltmelerden oluşur. Satış süreci hedefi yakalamak satışları ve karlılığı arttırmak için nasıl çalışacağınızı tanımlar. Süreç içinde kurallar size nasıl çalışmanız gerektiğini gösterir. Örneğin aday müşterilerin sınıflandırılması kuralı, başarının nasıl ölçüleceği, satış ön hazırlıkları, satış raporlarının hazırlanması ve kendini sınama ve düzeltme kuralları gibi. Satış Yöneticisi bu kuralları oluşturup, ekibine öğretip uygulamayı takip etmelidir

 

 

 

 

 

Saha Satış Yönetimi
Eğitim Süresi 1 Gün  
İçerik  

Saha Yönetimi Nedir?

            Saha Yönetiminin Hedefleri

            Saha Yönetim Süreci

                        Araştırma- Analiz- Hedefler

                        Strateji ve Pazar Karması

                        Aksiyon ve Kaynak Kullanım Planı

            Müşteri Segmentasyonu           

            Kendini düzeltme

            Zaman odaklı satış

            Ortak Lisan Kullanma

            Fırsat Huni Yönetimi 

Tahmin Radarı

Haftalık Toplantı yönetimi

Bireysel Portföy Yönetimi soruları

Satıcıların bilmesi gereken metrikler

Stratejik Randevu Yönetimi