Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Birçok kurumda eğitim alınacak firma, danışman ve eğitim içeriği araştırılarak karar verilmesine rağmen, dikkatten kaçan konu, eğitim programının nasıl hazırlandığı olmaktadır. Bazı kurumlar daha önce eğitim aldıkları Danışmanları tercih ederek riski azalttıklarını düşünseler bile, eğitim içeriği ve program çoğu zaman amaca uygun olmamaktadır.

Eğitim Danışmanının sektör deneyimi ve eğitim deneyimi mutlaka çok önemlidir. Katılımcıların merak ettiği konulara verdikleri cevaplar, sektör deneyimlerinden başarı hikayeleri sunmaları, onların izlenme ve ilgi oranını arttırmaktadır. Katılımcı memnuniyeti de yüksek çıkmaktadır. Ancak eğitimin beklenilen etkiyi sağlayıp sağlamadığı konusu muğlak kalmaktadır.

Satış eğitim programı eğer kuruma özel örnek ve vaka çalışmaları ile interaktif hazırlanırsa eğitime katılım ve ilgi oranı artarken, eğitim danışmanının deneyimi ile eğitimin etkisi yüksek çıkmaktadır.  Özellikle uygulamalı yapılan eğitimlerde, kurumun hizmet ve çözümlerini nasıl sunacaklarını örneklerle ve uygulamalarla sunan ve canlandıran Danışmanlar eğitimden alınan verimi arttırmaktadır.

Eğitim programı için harcanacak zaman, eğitimde harcanacak zamanın en az 5 misli olması gerekiyor. Danışmanın eğitim öncesi kurumun, yöneticileri, satış ekipleri ve hatta müşterileri ile bir süre geçirip, örnekleri, ses kayıtları, video ve diğer dokümanları incelemesi gerekiyor.

Başlıktaki soruya cevap verecek olursak, her ikisi de çok önemli, program uygun değilse eğitim etkisi olmuyor, Danışman uygun değilse, katılımcıların ilgi ve memnuniyeti azalıyor.

Pin it