Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

İnsanlar arasındaki sosyal etkileşim bir dans gibidir... Herkes daha etkin olmaya, birçok farklı biçimde diğerini etkilemeye çalışır, bunu başarmanın en güçlü yollarından birisi beden dili kullanmaktır...Konumuzda ne kadar yetkin olduğumuz, sunuşumuzun etkinliği ile yargılanır.

UCLA Üniversitesinden Profesör Albert Mehrabian'ın çok yaygın olarak bilinen çalışmasına göre, yüz yüze iletişimde beden dili %55, ses ve konuşma %38, kelimeler ise sadece %7 etkili...

Sunum Dedektifi birebir iletişimde, pozitif ve negatif etki uyandıran davranışları, gerçek zamanlı tanıyıp, analiz ederek, katılımcıya mesajını daha güçlü sunabilmesi için, ipuçları sağlaması amacı ile geliştirildi.

 

Perakendeden eğitime, turizmden sağlığa her türlü sektör için satış, servis, müşteri ilişkileri gibi iletişim becerileri gerektiren tüm departmanların yanı sıra üst düzey yöneticilerden, sivil toplum kuruluşu yöneticilerine, avukatlardan politikacılara kadar herkesin iletişim yeteneklerini ölçme ve geliştirme ihtiyacı göz önünde bulundurularak, daha önce eğitim oyunları, fiziksel terapi, interaktif alış-veriş gibi şaşırtıcı uygulamalarını gördüğümüz Microsoft Kinect teknolojisi kullanılarak tasarlandı.

Ölçümlenecek davranışlar Güney Kaliforniya, Stanford, MIT gibi birçok büyük üniversitenin sosyal davranışlar konusunda, aynı teknolojiyi kullanarak yaptığı çalışmalar incelenerek belirlendi. Sunum Dedektifi katılımcının gülümseme, ilgi seviyesi, baş ve vücut hareketlerini ölçümleyerek, gerek bireysel iletişim, gerekse toplum karşında konuşurken performansını geliştirmesi için bir ayna görevi görüyor. Kayıt sistemi sayesinde, katılımcı daha sonra videosunu izleyerek kendisini analiz edebiliyor ve geliştirmek istediği davranışları konusunda bir yol haritası oluşturabiliyor. Seans sonunda sunulan grup analiz raporu ile olumlu ve olumsuz etki bırakan davranışların akılda daha kalıcı olması sağlanıyor.

İleri teknolojiyi eğitimle buluşturan Sunum Dedektifi seansları, katılımcılara eğitici ve eğlenceli bir ortamda, sosyal ve bireysel yetkinlikleri pekiştirme imkanı sunuyor.

Bizimle bu konuda iletişime geçerek randevü alınız.

Tel: (0212) 288 63 63