Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Adnan Nur Baykal Kitapları

Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman’ın ilgisini çekip, bu zor ilişkiyi otuz beş sene nasıl koruyabildi?

Kanuni Sultan Süleyman, devrinin en güçlü kişisi. Hürrem Sultan ise Saraya getirilmiş bir köle. Sarayda yüzlerce cariye var ve yenileri de sürekli geliyor.

Haremde cariyelerin hepsi padişahın ilgisini çekmek, onunla beraber olup bir erkek çocuk doğurmak için çırpınıyorlar. Ancak böyle olunca, konumlarını güçlendirebilecekler. Padişah’a bir şehzade vermek de, onu elde tutabilmek için yeterli değil.

Bundan beş yüz yıl önce, böyle bir ortamda Hürrem Sultan zoru başarıyor. Kanuni’nin ilgisini çekiyor ve otuz beş sene bu ilişkiyi sürdürüyor.

“Hürrem Sultan ile Söyleşi” adlı kitapta, Hürrem Sultan’ın konuğu oluyoruz. Yazar Adnan Nur Baykal yaptığı kapsamlı araştırmalara dayanarak, Hürrem Sultan’ı ete kemiğe büründürüp bugüne taşıyor.

Hürrem Sultan kitapta kendisine yöneltilen tuzak sorulara Hürrem’ce cevaplar veriyor. Anlattıkları geçmişe dair olsa da, her söylediğinin altından bugün için mesajlar çıkıyor. Hürrem Sultan, aşk, güzellik, güç, iktidar, mutluluk konularına her zaman için geçerli olan yanıtlar veriyor.

Kanuni Sultan Süleyman’ın ilgisini nasıl çekebildiğini, çok uzun bir süre bu ilişkiyi nasıl sürdürebildiğini açıkyüreklilikle gözler önüne seriyor. Yaptığının büyücülük olmadığını, aşk bir süre sonra yıpranınca, bu bağlılığı nasıl koruduğunu gizlemeden, saklamadan anlatıyor.

Çünkü tek bir amacı var. Bütün tarih kitaplarında üvey oğlunu öldürtmek ve Osmanlı İmparatorluğuna zarar vermekle suçlanan Hürrem Sultan, olaylara kendi penceresinden bakılınca, bu suçlamaların haksız olduğunu ortaya koymaya çalışıyor. ‘Gerçekler bakış açısına göre değişir’, diyor.

Düşsel söyleşi biçiminde kurgulanan bu kitapta Hürrem Sultan’ı bir de kendisinden dinleyin. Aman dikkat edin! Sizi ikna edebilir. Belki kişisel ilişkilerinizde size bugün için bile rehberlik etmeye kalkışabilir.

Pin it