Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Yazarlarımızdan Makaleler

Yöneticilik nedir?
Yöneticilik bir misyondur. Hayatın boşluğunu almak, anlamsızlık çukuruna düşmemek, zamanı anlamlı geçirmek için bir vasıtadır.
'Hiçbir işim olmasa rahat ederim', diyenler hayatı bilmiyorlar. Işi olmayan kişi, 'işe yaramıyorum' diye kendini yıpratır, strese girer. Boşluğa düşer.
Yöneten kişi, yönetici insanlara faydalı olur. Başkalarına faydalı olan, onları mutlu kılan kişi, kendisi de mutlu olur. Bir şeyler yanlış gidiyorsa yöneticiler hata yapmışlardır. Çünkü yönetici, yönettiği kişilerin sorumluluğunu taşır.


Yöneticilik bir iş değildir, terapidir. Hayata anlam vermek için bir vasıtadır, bir fırsattır.
Napolyon '500 000 kişinin hayatını yönlendirdim' diyor. Ama Napolyon o kadar kişinin hayatıyla kumar oynamıştır. Zaten Mustafa Kemal Atatürk de Napolyon'u maceracılıkla suçlar. ( Ben en çok 1 000 kişi yönetttim, daha fazlasına karakter yapımın sertliği izin vermedi)
Yöneticiliğin üst seviyesi olan liderlik, bir misyondur. Kişinin kendisi olması için bir fırsattır. Lider, düşündüklerini gerçekleştirebilirse mutlu olur.
İnsanlara faydalı olan kişiler, hayatlarını uzatırlar, çünkü öldükten sonra da hatırlanırlar. Hatırlanan kişiler de yaşıyor demektir.

Adnan Nur Baykal