Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Satış Eğitimleri

Satış mesleği aslında önceden belirlenen bir senaryo ile karşı tarafa fikrimizi veya bir ürünümüzü satın almaya ikna etmek demek. Ancak satışta senaryo izleyicilere göre değişmek zorunda. Bu anlamda tiyatro senaryolarından farklılık gösteriyor. Daha çok doğaçlama senaryo geliştirmek gerekiyor. Ancak konu aynı olmasına karşılık karşımızdaki kişi ve beklentilerine göre diyalogların oluşturulması gerekiyor. İşte burada işin zor tarafı devreye giriyor, anında senaryo değişikliği nasıl yapacağız?
Satış Tiyatrosu eğitimlerinde kişilik tarzlarına göre nasıl uyum sağlayarak ne tür iletişim kurulması gerektiğini gösteriyoruz. Satıcılar, farklı tarzı olan müşterilerine göre anında senaryolarını oluşturmak zorunda. Aslında insan davranışlarını ve tarzlarını keşfetmek o kadar zor değil, bu eğitimlerde önce karşımızdaki kişinin beden dili ve ses tonlamalarına bakarak tarzlarını keşfetmeyi öğretiyoruz. Keşfetme sonrasında ise ona uyum sağlayacak iletişimi ve davranışı gösteriyoruz. Satış eğitimlerinde canlandırma, senaryo yazma ve diğer bazı öğretici oyunlarla etkili dinleme, beden dili kullanma, etkili soru sorma ve empati yapmayı öğreniyorlar.
Satıcılık sadece bir meslek değil, yaşam tarzı olmalı. Bu nedenle satış rolünü tüm hayatı boyunca oynayarak alışkanlık haline getirenler, sadece iş hayatında değil, özel hayatlarında da başarılı ve mutlu olabiliyorlar. Başarılı olanlar hem iyi pozisyonlara geliyor hem de gelirleri bu başarı oranına göre çoğalıyor. Böylece daha kaliteli bir yaşam tarzları oluşuyor. Çevreleri ve tanıdıkları önemli insanlar çoğaldıkça kişisel motivasyonları da artıyor.

 

Eğitim İçeriği

Olumlu İletişim Çalışması

Satıcı Yetkinlikleri

Kötü Satış Senaryosu

Tanışma Canlandırma

Kişilik Tarzları

Nasıl Tanıyacağız

Nasıl Davranacağız

Satış Tiyatroları

Satış aktivite planlama

Teklif Çalışmaları

Kapama teknikleri

Not: Her arada buz kırıcılar ve özel oyunlarla etkili dinleme, soru sorma, beden dili kullanma, ikna teknikleri gibi becerileri arttıracak aktiviteler yapılmaktadır.

Eğitim Süresi 1 tam gündür. Bir sınıfta azami 16 katılımcı olabilir.

Pin it