Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

Hayatımız! Nefes aldığımız müddetçe yaşadıklarımız ve  bu süreçteki duygularımızdır. Yaşam nedir ? sorusunun cevabı , kimimize göre çalışmak, kariyer yapmak, kimimize göre huzurlu ve mutlu, kimisine göre dünyayı dolaşmak, yeni insanlar tanımaktır. Her koşulda da, bir amaç ve hedef vardır. 

Bu yolda ilerlerken, zaman zaman endişelenir, olumsuz duygulara kapılarız. Bazen bildiğimizi unutur veya  neden sorusunun cevabını bulamaya çalışırız. Göremediğimiz veya cevaplayamadığımız unsurlar  belki de öğretilerden kaynaklanan , şartlandığımız koşullar olabilir.

Yaşamımın yüzde ellisini kapsayan iş yaşantımın 22 yıllık sürecinde, bu hislerin çoğunu zaman zaman yaşadım.  Kurumsal hayattan sonra Profesyonel Koçluk sürecimde de bu farkındalığı kazandım. Çünkü iç dünyama döndüm ve karşımdaki faktörlerin ne istediği değil benim ne istediğim sorusunun cevabını buldum. Öyle bir duygu ki , tünelin sonundaki ışığı bulmak gibi..

 İşte tam bu noktada Koçluk  Doğru sorularla kendi cevaplarını bulmanı ve doğru kaynaklara yönelmeni sağlar. Senin için veya Kurumlar için ‘Ne’  faydalı sorusunun cevabını bulmak ve ‘Farkındalık kazanmak’, beceri geliştirmek ,verimlilik artırmak , hedeflere yönelmek, performans geliştirmek, kurum içi oryantasyonu sağlamanın yolu,  keşif yolculundan  geçer. , 

Yüzyıllar önce  İtalyan ünlü Fizikçi Galileo Galilei demiş ki: ‘ Kimseye birşey öğretemezsiniz, sadece cevabını kendi içinde bulmanıza yardımcı olabilirsiniz’

Yönetici koçluğu, kurumların yapılarında Üst düzey yönetici olarak çalışan yöneticilerin potansiyellerinde,   farkındalık kazanmalarını sağlayarak , kurumun geleceği ile ilgili stratejik ve operasyonel karar alırken ‘Duruma ve Kişiye özel yönetim’ yöntemleri ile küçük bir değişikliğin orgaizasyonlarda pozitif etki yaratılmasını sağlamaktadır. 

Takım koçluğu , takım  olarak hizmet sunan herhangi bir grubun tüm çalışanlarına veya departmanlarında seçilen gruba verilen danışmanlıktır. Hedeflenen, takımı oluşturan her bireyin , iletişim,  yönetsellik , analitik düşünme, takım olabilme gibi kişsel gelişimini sağlayarak , takımın ve bireyin hedeflerine  ulaşamasında verimli sonuçlar ulaşılacak  etkiyi yaratmasıdır.

Kariyer Koçluğu , çalışanların, iş arayanların ve üniversite öğrencilerinin aldığı danışmanlıktır. Kariyer beklentisi olan danışmanlar, bölüm değiştirmek isteyenler ,lise son sınıf öğrencileri, yeni mezun olmuş üniversite öğrencilerine yönelik olarak, ‘Başarılı bir kariyer için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği’, ‘Kişiliğe ve beklentiye uygun nasıl bir işte ve doğru pozisyonda çalışabilme’,  Bölüm değiştirme ve terfi edebilme’ , ‘İşten ayrılma ve zaman kaybetmeden yeni iş imkanı ‘, Ünüversitede seçtiğimiz bölümü bitirdikten sonra

çalışmak istediğimiz alanlar, ‘Kişilik ve yetkinlik uyumu’ alanlarında ‘Kariyer yolu Haritası ‘ çıkartılmasıdır.  

Pin it