Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Sunum Dedektifi Eğitimler

İletikom Danışmanları yıllardır verdikleri iletişim ve satış eğitimleri deneyimleri ile Microsoft Kinect Teknolojisini kullanarak, Amerika'da Kaliforniya, MIT gibi Üniversitelerde benzer uygulamaları inceleyerek beden dilini, baş ve göz hareketlerini ölçümleyen ve değerlendiren bir sistem hazırladılar.

Türkiye'de ilk defa eğitimlerde kullanılmaya başlayan bu sistemde, katılımcı ile eğitmen yüz yüze konuşurken, sistem sensörleri katılımcının baş, göz, gülümseme, kol ve el hareketleri ile duruşunu ölçmeye başlıyor. Anında ekranda yapılan doğru ve yanlış davranışlar gösterildiğinden, eğitimi izleyenler de kendilerine sıra gelmeden önce davarnışlarını çalışmaya başlıyorlar.

ÖlçümlerEğitim pre-test ile başlayıp eğitimcinin kaydedilen videoları tekrar izletip koçluk yapması ile gün sonunda post-test ile öğrenilenler tekrar ölçümleniyor. Yapılan çalışmalarda bir günlük bu eğitim ve uygulama sonrasında beden dilini kullanma yetkinliklerinin en az % 20 ile % 30 oranında arttığını raporlamaktayız. Özellikle müşteri karşısında, yapan üst düzey yöneticiler, ürün müdürleri için tavsiye edilen bu teknolojik eğitim programı, uygulamada katılımcıların kalıcı davranış değişikliklerine sahip olduğunu göstermektedir. Önce gülümseyen ancak konuşma devamında gülümsemeyi unutan, yanlış el kol ve duruş gösteren kişilerin bu eğitim sonrasında bu davranışları bırakarak daha etkili beden dili ve duruş gösterdikleri saptanmaktadır.

Sunum Dedektifi Ölçümlenen Davranışlar


İletikom Danışmanları bu eğitimi kuruma özel istenen içerikte adapte ederek, eğitimlerde önemli bir verimlilik artışı ve motivasyon artışı sağlamaktadır. Sistemin kurulması için bildiğimiz eğitim salonları yeterli olduğundan modüler olarak sensörler, kameralar ve ışık sistemleri istenen mekana kurulmaktadır. Eğitimlerin bir tam gün sürmesi ve azami bir sınıfa 16 kişi katılması interaktifite açısından önem kazanmaktadır.

Sunum Dedektifi Final Rapor

Sunum Dedektifi katılımcının gülümseme, ilgi seviyesi, baş ve vücut hareketlerini ölçümleyerek, gerek bireysel iletişim, gerekse toplum karşında konuşurken performansını geliştirmesi için bir ayna görevi görüyor. Kayıt sistemi sayesinde, katılımcı daha sonra videosunu izleyerek kendisini analiz edebiliyor ve geliştirmek istediği davranışları konusunda bir yol haritası oluşturabiliyor. Seans sonunda sunulan grup analiz raporu ile olumlu ve olumsuz etki bırakan davranışların akılda daha kalıcı olması sağlanıyor

 

 

 

 

 

English Presentation

 

Pin it