Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Yazarlarımızdan Makaleler

6.ADIM: GAYRET Mİ? YETENEK Mİ? YOKSA ŞANS MI?

Gayret mi? Yetenek mi? Yoksa Şans mı? Hangisi en önemlisi?
Yıllar önce bir Patron sekreterine şirketteki bir pozisyon için ilan vermesini söylemiş. Bir süre sonra müracaatlar gelmeye başlamış. Sekreterin masasının üzerinde iki yüze yakın CV birikmiş. Sekreter patrona bu CV yığınını her gösterdiğinde, patron şimdi vaktim yok diyormuş. Bir keresinde sekreter tekrar hatırlattığında, patron CV yığınının arasından on, onbeş tane CV çekmiş. Tam gidecekken sekreteri
-Ya diğer CVler ne olacak diye sormuş. Patron kayıtsız bir şekilde
-Ben şanslı kişilerle çalışmak isterim, diye cevap vermiş.

Devamını oku: 6.ADIM: GAYRET Mİ? YETENEK Mİ? YOKSA ŞANS MI?

7.ADIM: YÖNETİCİLİK NEDİR?

Yöneticilik nedir?
Yöneticilik bir misyondur. Hayatın boşluğunu almak, anlamsızlık çukuruna düşmemek, zamanı anlamlı geçirmek için bir vasıtadır.
'Hiçbir işim olmasa rahat ederim', diyenler hayatı bilmiyorlar. Işi olmayan kişi, 'işe yaramıyorum' diye kendini yıpratır, strese girer. Boşluğa düşer.
Yöneten kişi, yönetici insanlara faydalı olur. Başkalarına faydalı olan, onları mutlu kılan kişi, kendisi de mutlu olur. Bir şeyler yanlış gidiyorsa yöneticiler hata yapmışlardır. Çünkü yönetici, yönettiği kişilerin sorumluluğunu taşır.

Devamını oku: 7.ADIM: YÖNETİCİLİK NEDİR?

8.ADIM: GİRİŞİMCİLİK NEDİR?

Girişimcilik nedir?
Şikago'da iki açıkgöz bir kamyonu, belediyeninmiş gibi göstermek için sarıya boyamışlar ve belediyeye ait bir inşaat yerinin önüne dayayarak orada bulunan kurşun boruları kamyona yüklemeye başlamışlar. Polis gelip açıkgözlerin yakasına yapışmış.
Kendilerinden çok emin olan hırsızlar polis memuruna kendilerinden neden şüphelendiklerini sormuşlar. Polis gayet sakin:
-Çok çalışıyordunuz da ondan, demiş. Eğer siz hakiki belediye işçisi olsaydınız bu gayretin yarısını bile göstermezdiniz, demiş.
Girişimcilik, yöneticiliğin ileri adımıdır. Yönetici yaptığı işi iyi yapar. Ama onun ne yapacağına girişimci karar verir. Yönetici, genellikle yapacağı iş tanımlanmış bir kişidir. Girişimci ise yapacağı işi kendisi tanımlar. Yöneticinin danışacağı bir girişimci vardır. Halbuki girişimci yalnızdır. Sürekli kendini motive etmek zorundadır.
Yönetici altında ağ gerilmiş olan bir ip cambazı gibidir. Düşerse pek fazla bir şey olmaz. Girişimci ise, ağ olmadan ipin üzerinde yürüyen bir ip canbazına benzer. Düşerse kemikleri kırılır. Fakat başarılı olursa alıp başını gider.

Devamını oku: 8.ADIM: GİRİŞİMCİLİK NEDİR?

9.ADIM: SANATKARLIK NEDİR?

Sanatçı kimdir?
Sanatkarlık yaratmanın en üst noktasıdır. Çılgınca bir şeydir.
Almanya'da cins bir arkadaşım büyük bir berber dükkanına gitmiş, kalfa saçını kesmiş ve arkadaşıma 'beğendiniz mi?' diye sormuş. Arakadaşım gıcıklığına 'beğenmedim', demiş. Dükkanın sahibi bunu duyunca, 'ben sizin saçınızı öyle bir yapacağım ki, beğenmezseniz para vermezsiniz', demiş. Uğraşmış, etmiş, arkadaşımın saçı müthiş olmuş. Buna rağmen, dükkan sahibi 'nasıl şimdi beğendiniz mi?' diye sorunca, arkadaşım beğenmedim, deyip, para ödemeden berber dükkanından çıkmış.

Devamını oku: 9.ADIM: SANATKARLIK NEDİR?

Cisco Sosyal Medya Call Center Çözümü Hızla Gelişiyor

Geçen yıl Cisco'nun pazara sunduğu SocialMiner Contact Center Yazılımının uçma noktasına geldiğini belirten Cisco Başkan Yardımcısı John Harnandez  pazarın yüzde 12 ile 18 arası büyümesine oranla iki misli büyüme sağladıklarını belirtti. Hernandes contact center pazarının 3.5 milyar dolar olduğunu, ancak sosyal medya teknolojilerinin bu pazara ilave  2-3 milyar dolar yeni potansiyel eklediğini belirtti.
Müşterilerinin isteklerini takip ederek SocialMiner yazılımını kendi başına bir sosyal medya veri madenciliği  aracı olarak satmaya başlayan Cisco, bu sayede farklı platformlarda çalışan yazılımlarla beraber gerçek zamanlı analiz ve raporlama yapabildiklerini  söyledi.
Hernandes Cisco'nun algoritmasının kendi kendine öğrenen bir yapı olduğunu ve zaman içinde verilerin analizi ve raporlaması için kurumların daha az zaman haracayacağını söyledi.
SocialMiner'ın genel kullanımı, Facebook ya da Twitter'da bir müşterinin şikayeti veya isteği olduğunda, anında pro-aktik olarak müşteriye cevap verme olanağını sağlamasıdır.
Gelecekte anahtar kelime araması yanında tanımlanmış cümle yapılarını da incelemeye alacaklarını söyleyen uzmanlar, istek veya şikayet türüne göre yetkinlik bazlı yönlendirme yapılarak doğru kişinin soruna müdahele etmesini amaçladıklarını söylediler. Cisco yazılımını geliştirmek için Üniversitelerin Araştırma bölümleri ile işbirliği yapıyor. Sosyal Müşteri Hizmetleri servislerinin sosyla medya bilgileri ile hızla gelişeceği bekleniyor.