Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Ön Sayfa Haberleri

CGM Dr-Voice İletisim Atölyesi Eğitiminde

CompuGroup Medical ülkemizde bir çok önemli sigorta şirketlerinin sağlık poliçeleri için provizyon onayı ve işlemlerini yapan bir şirket. Sigortalılıarın sağlık işlemlerinde 24 saat 7 gün hizmet veriyorlar. Çok zor ve stresli bir alanda hizmet veren çalışanlar, sigortalı hastaların sağlık kuruluşlarında mağdur olmadan hızlı ve güler yüzlü hizmet almaları için canla başla çalışıyorlar. Dr-Voice iletişim atölyesi onların işini kolaylaştırıp, müşteri memnuniyetini arttırmak için faydalı olacak bir eğitim. Keyifli ve verimli geçen eğitimler sürmeye devam edecek.

 

Kurumsal Kültürün Şirkete Yararları

Çalıştığımız bir çok şirkette yöneticiler şirket çalışanlarının şirketle ilgili deteylı bilgileri ve şirketin yazılmamış kurallarını bilmediğinden yakınıyorlar. Aslında bu yakınmanın esas nedeni, şirketin müşterilerine bıraktığı izlenimin, her çalışana göre farklılık göstermesidir.

Açıkçası, satış bölümü bazen müşteriye "ağabey" diye hitap ederken, muhasebe arandığında "beyefendi" şeklinde hitap edilmesinden başlayarak, müşteriye hizmet verirken farklı çalışanların farklı davranışlar göstermesine kadar uzanıyor. Bazen müşteriler şaşırıp, "aynı şirketle mi çalışıyoruz?", "yoksa bir şeyler mi değişti?" hissine kapılıyorlar.

Bu tür durumlar kurum kültürü ve şirkete aidiyet duygusunun yüksek olduğu şirketlerde daha az yaşanıyor. Tabi, bunun için şirketin çalışanları ile doğru ve etkili iletişim kurması ve sürekli bilgileri güncellemesi, kurum kültürünü yazılı hale getirmesi ve çalışanlara benimsetmesi gerekiyor. 

Biz bu işin sadece insan kaynakları bölümünün sorumluluğunda olduğuna inanmıyoruz. İnsan kaynakları işe alırken etkili bir tanıtım eğitimi ile yeni başlayanlara bu bilgileri verebilir, ancak işe başlayan kişiler etrafında gördükleri diğer çalışanların davranışlarının, öğrendikleri ile uyuşmadığını gördüklerinde, öğrendiklerini değil, gördüklerini alışkanlık haline getirmeye başlarlar.

Bu nedenle Şirketin üst yönetiminden başlayarak, vizyon, misyon ve değerleri göz önüne alınarak (Bazen bu bilgileri herkes unutmuş da olabiliyor), gerekirse yenilenerek ya da revize edilerek tüm çalışma birimleri için eskiden yazılı olmayan kurallar tekrar tanımlanmalı, bilgiler güncellenmelidir, örneğin: "Müdürlerime nasıl hitap etmeliyim?", "Üstümün bir üstünü telefonla aramam doğru mudur?", "Sabah işe geç gelirsem ne yapmalıyım?",

İletikom olarak danışmanlarımızla şirketlere bu konuyu bir günde çözecek bir uygulama başlattık. Önceden hazırlanan taslak şirket anayasası, ya da müşteri anayasası baz alınarak tüm beyaz yaka çalışanların katılacağı bir work-shop da, gruplara facilitator atanarak bu taslağın geliştirilmesi ve tamamlanması öneriliyor. Çalışmalarda konsenesus sağlanarak nihai metin oluşturulup, sembolik poster katılımcıların imzasına açılıyor, böylece yazılanları herkes kendi hazırlamış ve onaylamış oluyor. Sonra şirket duvarına asıyoruz. 

Dünyanın En İyi Çağrı Merkezleri Nasıl Çalışıyor?

Dünyada bir çok kuruluş çağrı merkezlerini inceleyip sektör bazında en iyileri değerlendiriyor. Değerlendirme kriterleri çok değişken olsa da en önemli kriter müşteri ve çalışan memnuniyeti olmaktadır. Aslında ikisi birbirine çok bağımlı göstergeler, çalışanlarn deneyimi ve yetkinlikleri yanında, işyerlerinden memnuniyetleri müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Özellikle bu sektörü ilk geliştiren Amerikan firmalarının en iyilerini inceleyen bir Üniversite çok detaylı araştırmalar yaparak aşağıda özetlemeye çalıştığım bulguları ortaya koydu.

Devamını oku: Dünyanın En İyi Çağrı Merkezleri Nasıl Çalışıyor?

3 Boyutlu Satış Teknikleri

3 Boyutlu Satış TeknikleriGünümüzde satıcılar dünyaya daha esnek ve farklı açılardan bakabilen, iletişim araçlarını daha etkili ve güncel kullanabilen, ilişkilerini yaygın bir şekilde dikey pazarlarda geliştirebilen, sosyal medya araçlarını kendi iş amaçlarına uygun kullanabilen, her şeyden haberdar olmaya çalışan meraklı insanlardan oluşuyor. Başarıyı bu teknikleri kullanabilen kişiler sağlıyor. Bu eğitimde satıcılara üç boyutlu bakış ve eylem planları hazırlanıyor, uygulamalar ile kendilerini geliştirmeleri sağlanıyor.Günümüzde ilişki yönetiminde sosyla medyanın önemi bu eğitimde üçüncü boyut olarak sunulmaktadır. detay için tklayınız