Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

İş Süreçlerimizi Değiştirmeyi Düşünüyor muyuz?

Günümüzde başarılı şirketler müşterilerinin satın alma alışkanlıklarını çok yakından takip ederek, satış stratejilerini uyumlu hale getiriyorlar. Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımları ile mevcut satışların analizi yapılarak, kampanyalar ve iş süreçleri düzenleniyor.

Bu sistemleri kurarak etkili kullanan şirket sayısı ülkemizde maalesef çok az. Bazı bankalarımız bile sistemleri etkili kullandıklarını zannediyorlar. Oysa topladıkları bilgiler, kurumlarının müşterilerine uyguladıkları hizmetlerle sınırlı olan işlemlere ait. Ya müşteriler bu hizmetlerin yapılış şeklini beğenmiyorlarsa ne olacak? İşlem yapılırken müşterinin arzu ettiği hizmet ile sunulan hizmetin farkını nasıl öğreneceğiz?

Devamını oku: İş Süreçlerimizi Değiştirmeyi Düşünüyor muyuz?

İletişim Sihirbazları

sihirbazİnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli fark konuşma yeteneğidir. Ancak konuşma sayesinde insanların kendi arasında çok iyi iletişim kurulduğu düşünülmemelidir. Bazen sarf edilen sözcükler, bazen de kullanılan ses tonu ya da beden dili yanlış mesajlar ileterek iletişimi bozmaktadır. İnsan beyni konuşma yeteneğimizin iki buçuk hızlı algılama ve düşünme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle söylenen sözcüklerin ne ifade ettiğinden çok, neden söylendiğini ya da ne kastedilmek istendiğini araştırır. Bu ortamda ise konuşma yapanın ilk izlenimi, ya da onu daha önce tanıyorsak onunla ilgili olumlu ya da olumsuz düşüncelerimiz aklımıza gelir. Açıkçası dinlerken ön yargılar geliştirmeye başlarız.

Devamını oku: İletişim Sihirbazları

Terfi Edenler İçin ilk 90 Güne Reçete

Yıllardır birlikte çalıştığınız, hafta sonlarını birlikte geçirdiğiniz iş arkadaşlarınızla çok samimisiniz, hatta ailece görüşüyorsunuz. Bir gün sizi başarılarınızdan dolayı terfi ettirip o arkadaşlarınızdan sorumlu yönetici yapıyorlar. Hayatınız birden çok değişiyor, onlar sizin tüm duvarlarınızın içini görmeye alışan kişiler. Şimdi ne yapacaksınız. İyi ilişkiler ile iş hayatında başarıya ulaşmak o kadar kolay değil. İşte size 90 günlük reçete: En kısa sürede ekip içinde otorite kurmanız gerekir. Bunu sizin yöneticiniz gözlemeye ilk günden başlayacaktır. Ne kadar erken yaparsanız o kadar işiniz kolaylaşır Birlikte eşdeğer pozisyonda çalıştığınız iş arkadaşlarınız ile aranıza hızla duvar koymanız gerekiyor. Sosyalleşmeyi azaltmanız gerekiyor.

Devamını oku: Terfi Edenler İçin ilk 90 Güne Reçete