Giriş Kayıt

ÜYE GİRİŞ

Kullanıcı Adı *
Şifre *
Beni hatırla

Bir hesap oluşturun

Yıldız (*) işaretli alanlar gerekli.
İsim *
Kullanıcı Adı *
Şifre *
Şifre doğrulayın *
E-posta *
E-posta doğrulayın *
Captcha *

Danışmanlarımızdan Makaleler

lansman etkinliklerinde teknoloji kullanımı

Yeni bir ürünün veya hizmetin veya markanın satışa sunulması için yapılan lansman etkinliklerinde katılımcıların aklında yer almak önem kazanmaktadır. Pazarlama yöneticileri ve çalıştıkları yaratıcı ajanslar sürekli yenilikler arayışı içindedir. Ürün ve hizmetlerin kullanıcıya faydalarını iyi anlatabilmek için duygulara hitap edecek görseller ve dekorlar hatta canlı performanslar kurgulanmaktadır. Katılımcılar özellikler sadece sunum yapan veya iyi konuşan kişiler dışında farklı etkinliklerle iyi deneyimler edinmeyi bekliyorlar. Katılımcılarda hayranlık uyandıracak deneyimler yaşatan etkinlikler markaların değerini arttırıp, aynı zamanda basının da ilgisini çekmektedir. Halkla ilişkiler uzmanlarının da bu tür farklı etkinlikler oluşturabilmek için arayış içindeler. 

 

Teknolojinin son yıllarda bu tür etkinliklerde eğlenceli bir şekilde konuya uygun kullanılması sayesinde, katılımcılar bazen deneyerek, bazen de izleyerek bu teknolojileri yakından tanımaya başlıyorlar. Önemli olan teknolojinin tanıtılması değil, ancak markanın o yeni teknolojilerle birlikte hatırlanması sağlandığında etkisi önem kazanıyor. Örneğin bir oyuncak firmasının beyin gücü ile çalışan oyuncukları lansmanda kullanması, ya da tekstil firmasının sunduğu kıyafetleri sanal ortamda anında katılımcıya giydirerek sunum yapması, ya da bir mobilya lansmanında kendi evinizin ölçülerine uygun mobilyaların artırılmış gerçeklikle size sunulması ilginizi çekecektir. Öte yandan bu sistemlerle katılımcıların deneyimleri sırasında çekilen fotoğraflar, sosyal medyada paylaşıldığında marka bilinirliği güçlenecektir.

Artırılmış gerçeklik ve 3d modelleme ile bir çok ürün canlı ve hareketli bir şekilde sanal ortamda sergilenebilmektedir. Halogram teknolojisi yapılan sunumlar ise izleyicilerin çok ilgisini çekmektedir. Hayalinizin sonu olmadığını bu teknolojileri kullanan uzmanlar sizi şaşırtarak göstermektedir.

Bu konuda yaptığımız bir çok çalışmayı sotekpro projemizde izleyebilirsiniz .

Pin it