Çağrı Merkezi

Çağrı merkezi hizmetleri çok dinamik bir ortamda sürekli iyileştirilerek rekabete karşı yaratıcı çözüm ve sunumlar ile geliştirilmelidir. Bu nedenle her çalışanın performansı önem kazanmaktadır. Kişi başı gelen çağrı, ortalama konuşma süresi, kaçırılan çağrı sayısı, tekrarlanan çağrılar, konuşma kalitesi, gibi birçok unsur takip edilmeli, ve gerekli eğitim ve yönlendirme ile iyileştirme yapılmalıdır. Çalışanların mola süresi, vardiya düzenlemeleri nasıl yapılamalıdır? Eğitim ihtiyaçları nasıl saptanacaktır? DR-VOICE danışmanları tüm bu konularda danışmanlık hizmeti sunmaktadır. DR VOICE İletişim Yönetimi eğitimleri ile çalışanların performansı ve verimliliği artmaktadır. Sinirli müşteri nasıl yatıştırılır? Ses tonumuzla oynayarak vucut dilimizi nasıl yansıtırız? Karşımızdakini anlamak için etkili dinleme ve aktif sorgulama nasıl yapabiliriz?

 

Empati yapma ve geri beslemenin önemi nedir? Karşımızdakini nasıl ikna edebiliriz? Etkili karşılama ve vurucu cümleler nasıl olmalıdır? Müşteri patron mudur, her zaman haklı mıdır? Eğitimler uygulamalı yapıldığından % 50 lere varan performans artışı sağlanmaktadır.

Eğitimlerin sonucunda ses kayıtları ve çağrı merkezi raporları incelenmek ve dinlenmek zorundadır. Çağrı merkezi işi bir disiplin gerektirir. Düzenli olarak performansı ölçebilmek için, İletikom Danıışmanları, raporları ve ses kayıtlarını sizin adınıza dinleyerek online 'callcenterscreen' programı ile siz kıyaslamalı ve grup bazında, ya da tarih bazında raporlar üretir.